Aktualności

Rynek pracownika - spotkanie dla pracodawców

maj 6, 2017
Kategoria: Aktualności, Napisał: admin

spotkanie dla pracodawców

 

Rynek pracownika

staże i praktyki zawodowe, wizerunek pracodawcy, zastępowanie pracowników przez roboty

 

Trzy tematy i trzy najważniejsze wyzwania rynku pracownika: niedobór zatrudnionych, a czasem nawet braku chętnych do pracy, sposób postrzegania pracodawcy przez pracowników, zmiany zachodzące w firmach na skutek postępującego procesu cyfryzacji produkcji i usług.

 

1 czerwca w godzinach 9.00 - 13.00, Hotel Filmar przy ul. Grudziądzkiej 45 w Toruniu

udział bezpłatny

PROGRAM SPOTKANIA

 

9.00 – 10.30 Jak wykorzystywać staże i praktyki zawodowe

Staże i praktyki zawodowe to coraz ważniejsze narzędzie budowania kadry pewnych i zaufanych pracowników. Celem spotkania jest wyartykułowanie korzyści, kosztów, zasad i możliwości wykorzystania staży i praktyk zawodowych jako narzędzia rozwoju przedsiębiorstwa.
Głos zabiorą przedstawiciele instytucji, które działają wokół staży i praktyk, m.in. szkół średnich o profilu zawodowym, Urzędu Miasta, uczelni wyższych, organizacji realizujących projekty stażowe, Urzędów Pracy - Wojewódzkiego i Powiatowego, OHP, a także doradcy zawodowi.

 

10.30 – 11.30 Znaczenie marki pracodawcy wobec realiów rynku pracy

Randstad Employer Brand Research to kompleksowe badanie obejmujące wszystkie najważniejsze aspekty działania przedsiębiorstwa, wpływające na jego wizerunek jako pracodawcy.
O wyborze pracodawcy, u którego kandydat składa dokumenty aplikacyjne, decyduje wiele czynników. Jego decyzja tylko częściowo zależy od działań komunikacyjnych oraz promocyjnych danej firmy. Równie istotne znaczenie ma to, jak potencjalny pracownik odbiera codzienną aktywność marki, jej działania biznesowe, wyznawane przez nią wartości i informacje, które pojawiają się o firmie w internecie czy prasie lokalnej.
O Raporcie i płynących z niego wnioskach opowie Artur Rogosz, menager toruńskiego oddziału Randstad.

 

11.30 – 13.00 Biznes 4.0 czyli o tym, kogo zastąpi, a kogo nie zastąpi robot

Przejawem procesu cyfryzacji jest systematyczne zastępowanie pracowników przez roboty. W ciągu 20-30 lat większość miejsc pracy polegających wykonywaniu powtarzalnych, algorytmicznych czynności zostanie wyeliminowana – ich miejsce zajmą zautomatyzowane systemy. Jaki pracownik oprze się takim zmianom? Jak przygotować się do tego procesu?

Spotkanie prowadzi dr hab. Janusz Janiszewski, neurobiolog, przedsiębiorca, konsultant.

 

Wstęp wolny. Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa na jeden z trzech sposobów:

 

Na spotkanie zapraszają KPOP Lewiatan oraz Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy.

Powrót do poprzedniej strony
-->